Funkcjonalność bram segmentowych

brama segmentowa

Jednym z najważniejszych elementów do zaplanowania przy budowie domu jest brama wjazdowa do garażu. Powinna przede wszystkim dobrze zabezpieczać wjazd  i pasować do elewacji budynku. Jej estetyka ma bardzo duże znaczenie. Brama musi wpasować się idealnie do typu garażu i szerokości wjazdu. Bramy segmentowe zapewniają komfort i wygodę użytkowania garażu oraz doskonałą izolację cieplną.

Innowacyjne rozwiązanie

Bramy segmentowe stanowią innowacyjne rozwiązanie dla każdego budynku. Są wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu chronią dom i samochód przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Większość z nich jest odporna na działanie wiatru, przenikanie wody oraz przepuszczalność powietrza. Ma to bezpośredni wpływ na zachowanie walorów estetycznych i eksploatację bramy przez długie lata. Dodatkowo przyczyniają się do energooszczędności domów. Bramy segmentowe otwierają się pionowo, co daje maksymalną przestrzeń dla samochodów, które parkują wewnątrz garażu i na podjeździe. Całe światło przejazdu pozostaje do dyspozycji i jest  to dodatkowy atut. Można je bez problemu dopasować nawet do podwójnych garaży.

Komfort użytkowania

Komfort użytkowania garażu jest podstawą w codziennych czynnościach, gdy potrzebujemy naszego samochodu. Bramy segmentowe ułatwią życie wszystkim osobom, którym zależy na bezpieczeństwie i wygodzie. Są dostępne w wersji ręcznej oraz automatycznej. Najnowocześniejsza technologia pozwala na zdalne sterowanie bramą, co zdecydowanie ułatwi jej otwieranie i zamykanie. Dodatkowe zabezpieczenia uniemożliwiają przytrzaśnięcie palców. Ta funkcja sprawdza się szczególnie przy dzieciach. Większość bram segmentowych posiada nawet 10-letnią gwarancję. Wykorzystanie ocieplanych paneli oraz wzmocnionego systemu uszczelnień wpływa na izolację cieplną. To inteligentne rozwiązanie w garażu zagwarantuje lepszą energooszczędność całego domu. Przy wyborze bramy powinniśmy kierować się jakością jej wykonania, by uniknąć przykrych sytuacji z zacinaniem się lub skrzypieniem podczas otwierania.