Jak dbać o plandeki używane do przyczep rolniczych?

niebieska plandeka na przyczepie

Korzystanie z różnego rodzaju maszyn, urządzeń i pojazdów może być znacznie efektywniejsze, jeżeli użytkownik zdecyduje się na zainwestowanie w dodatki podnoszące ich funkcjonalność. W przypadku sprzętu używanego w gospodarstwach rolnych ważnymi akcesoriami okażą się odpowiednie plandeki do przyczep rolniczych. We Wrocławiu ich produkcją zajmuje się firma Parys, oferująca również płachty namiotowe, banery oraz plandeki samochodowe lub przeznaczone na naczepy. Przekonajmy się, jaka jest charakterystyka takich wyrobów i sprawdźmy, w jaki sposób należy je konserwować.

Co trzeba wiedzieć o plandekach do przyczep rolniczych?

Plandeki do przyczep rolniczych okazują się niezastąpione, gdy trzeba zabezpieczyć transportowane ładunki przed działaniem czynników atmosferycznych – opadami oraz wiatrem, a także zabrudzeniem czy rozsypaniem się wskutek pojawiających się podczas jazdy wstrząsów. Będą one użyteczne zarówno, gdy chodzi o ochronę płodów rolnych, jak i wszelkiego rodzaju materiałów sypkich. Sprawdzą się świetnie, kiedy trzeba przykryć przewożony sprzęt bądź osłonić zawartość przyczepy przed zbytnim nasłonecznieniem. Przygotowane ściśle na wymiar konkretnego pojazdu płachty okazują się niezwykle trwałe, a przy tym są estetyczne i niekłopotliwe, jeżeli chodzi o pielęgnację.

Jak konserwować plandeki?

Plandeki wykonuje się z tkanin wyprodukowanych z włókien syntetycznych. Nie nasiąkają więc one wodą, są stosunkowo odporne na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak pamiętać, że należy je przechowywać po wysuszeniu, dzięki czemu na ich powierzchni nie zaczną się rozwijać pleśnie. Dobrze też zatroszczyć się o to, by były starannie zwinięte lub złożone, co zapobiegnie powstawaniu zagnieceń. Trzeba też pamiętać, że mimo swej wytrzymałości mogą one ulec przecięciu, trzeba więc używać ich ostrożnie w pobliżu ostro zakończonych krawędzi.