Jak dobrać wymiary plandeki do samochodu.

Plandeka samochodowa

Plandeka samochodowa stanowi podstawową formę zabezpieczania przewożonego towaru. Stanowi nie tylko ochronę, ale również jest doskonałym sposobem na reklamę poprzez możliwość nałożenia na nią dowolnego nadruku, głównie z logiem i nazwą firmy.

Z tego samego materiału produkuje się również banery reklamowe, ponieważ jest on odporny na warunki atmosferyczne. Plandeka przygotowywana przez firmę Parys przygotowywana jest według potrzeb reklamowych każdego klienta oraz jego indywidualnego projektu. Plandeka znajduje zastosowanie w przewozie materiałów sypkich, jak piasek czy cement, a także luźnych jak gruz czy ścięte drzewo, i zabezpiecza się nią przyczepkę czy wywrotkę. Jednak wtedy jej walory reklamowe zwyczajnie spadają. Plandeki używa się także do okrywania małych przyczep oraz przyczep ciężarowych, ze stelażem do danej wysokości. W przeciwieństwie do ścian ze sztywnej blachy zastosowanie plandeki pozwala na umieszczenie w przyczepie towarów o różnych gabarytach, ponieważ jako materiał, ten rodzaj zabezpieczenia posiada pewną elastyczność. Ponadto w przypadku uszkodzenia lub z innej potrzeby w dowolnym momencie plandekę po prostu się ściąga i to w bardzo prosty sposób. Plandek używa się również dla ochrony samochodów osobowych. W przypadku osób, które chcą zabezpieczyć pojazd przed warunkami atmosferycznymi, a które nie posiadają własnego garażu, to właśnie plandeka stanowi doskonałą alternatywę ochronną.

Jak dobrać wymiar plandeki.

Plandekę dobieramy względem konkretnego wymiaru, jakiego potrzebujemy. Firma Parys wykonuje plandeki pod konkretny, podany przez klienta wymiar, wedle uznania. Z uwagi na jej pewną elastyczność można zdecydować się na wymiar plandeki niemal na styk, co zagwarantuje odpowiedni naciąg na przyczepie. Jednak zamówienie jej w rozmiarze nieco większym także nie będzie stanowiło problemu, ponieważ pewien luz, który będzie występował, pozwoli na umieszczenie wewnątrz tak zabezpieczone przyczepy towaru, który w razie poruszenia mógłby przerwać sztywno naciągnięty materiał, np. maszyna rolnicza. Zawsze jednak należy odpowiednio wymierzyć przyczepę, którą chcemy pokryć plandeką, tak żeby nie była ona ani zbyt mała, ani zbyt duża. Właściwy wymiar jest kluczem do sukcesu i skutecznego zabezpieczenia towaru. Gdy plandeka jest za duża, to powoduje, że w podróży do środka dostaje się za dużo powietrza, idącego z pędem pojazdu, co niekorzystnie wpływa na wiele towarów oraz może stwarzać sposobność do tego, by w czasie podróży przewożony elementy wydostał się poza obręb przyczepy, a w przypadku postoju pojazdu, aby nikt niepowołany nie odstał się do jej wnętrza. Podobnie sprawa wygląda w przypadku plandek zbyt małych. Ponieważ wówczas powstają luki między łączeniem przyczepy a plandeki, przez które również towar może się wydostać lub może zostać skradziony. Dlatego ważne jest, aby wymiar plandeki odpowiadał wymiarom przyczepy i jej stelażu. W przypadku plandek mających chronić samochody osobowe warto wybierać plandeki w całości kryjące pojazd przed warunkami atmosferycznymi czy innymi niekorzystnymi warunkami, ale tak, żeby w codziennym nakładaniu nie sprawiały nam trudności.