Niezawodne plandeki zabezpieczające pojazdy

plandeka

Samochody, łodzie i inne pojazdy, których nie trzymamy w garażu, są narażone na oddziaływanie szkodliwych warunków atmosferycznych czy uszkodzenia mechaniczne. Śnieg, deszcz, słońce, niskie temperatury, wilgoć niszczą pojazd, dlatego warto wybrać niezawodną i skuteczną ochronę. Płachty zabezpieczające są idealnym rozwiązaniem dla kierowców i sterników. Powinny być niezbędnym wyposażeniem każdego pojazdu, który długo przebywa na zewnątrz. Warto zabezpieczyć swój pojazd choćby na zimę, by chociaż trochę chronić jego karoserię.

Rodzaj materiału

Plandeki zabezpieczające są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Może to być polietylen, który ma właściwości wodoodporne i chroni przed korozją, wżerami, blaknięciem i matowieniem lakieru. Plandeki polietylenowe są odporne na rozciąganie się i służą przez wiele lat. Jest to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie wśród kierowców. Dodatkowo zabezpiecza ono pojazd przed szkodliwym promieniowaniem UV. Plandeki samochodowe mogą być też wykonane z płótna, ale nie gwarantują nam 100% wodoodporności. W najcięższych warunkach sprawdzą się plandeki z polichlorku winylu, które zabezpieczą auto przed smarami, olejami, kwasami czy pleśnią. Ten materiał jest całkowicie nieprzemakalny i doskonale ochrania przed ścieraniem i rozrywaniem.

Komfort i wygoda

Prawidłowy dobór plandeki samochodowej to podstawa jej skuteczności. Nawet przy silnym wietrze auto może być odpowiednio chronione. Pył, ptasie odchody, liście, soki drzew czy szron nie będą już zagrażają samochodowi ukrytemu pod płachtą. Auto przez cały rok może być czyste i suche, a zimą nie trzeba go odśnieżać i skrobać szyb. Wyściółka plandeki jest miękka, dzięki czemu zabezpiecza lakier przed zarysowaniami i obtarciami. Osłonięty samochód będzie chroniony przed nieostrożnymi kierowcami podczas parkowania. Plandeki samochodowe zakłada się w szybki i łatwy sposób. Są lekkie i bardzo wytrzymałe. Bez trudu można je samodzielnie założyć, co nie zajmie więcej niż 2 minuty.