Poznaj najważniejsze (i nietypowe) funkcje plandek

Funkcje plandeki - obraz

Plandeka to sporych rozmiarów kawał nieprzemakalnego materiału, który służy do przykrywania towarów lub tworzenia zadaszeń. Tak definiując plandeki, właściwie już moglibyśmy zakończyć wyliczanie ich funkcji.

W praktyce jednak te solidne i wytrzymałe płachty znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach, począwszy od transportu, poprzez reklamę.

Powszechne wykorzystanie plandek w transporcie

Plandeki najczęściej kojarzą nam się z transportem, a dokładniej z materiałem służącym do przykrywania pojazdów przeznaczonych do przewożenia różnorodnych towarów. I jak najbardziej to skojarzenie jest zgodne z prawdą. Bardzo ważnym obszarem firmy Parys jest właśnie dostarczanie różnym przedsiębiorstwom transportowym i spedycyjnym wysokiej jakości materiałów plandekowych oraz instalacji plandek samochodowych, które chronią ładunki przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, w tym przede wszystkim wody. Dzięki nim wszelkiego rodzaju towary mogą dotrzeć do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie. Najczęściej zastosowanie znajdują plandeki na przyczepy i samochody dostawcze.

Plandeki wykorzystywane w transporcie mogą być wykonane z różnych tworzyw, najczęściej są to tkaniny gumowe, stanowiące mieszaninę bawełny, lnu i włókien syntetyczny. Taka konstrukcja zyskuje stabilność dzięki wsparciu na specjalnym rusztowaniu. Dodatkowo bardzo często na takich plandekach nanoszony jest nadruk reklamowy metodą wielkoformatowego druku. Tak przygotowany pojazd zapewnia nie tylko bezpieczny transport towarów, ale również może być skutecznym nośnikiem reklamy!

Nietypowe zastosowanie plandek

Transport to tylko jedna z dziedzin zastosowania plandek, które spełniają znacznie więcej różnorodnych funkcji w wielu branżach. Nietypowe płachty z powodzeniem wykorzystywane są również jako płachty zabezpieczające materiały przechowywane na zewnątrz, piaskownice, baseny. Stosowane są również jako pokrowce oraz zadaszenia łodzi. Co więcej, dobrej jakości plandeka może występować nawet w roli zadaszenia czy pokrycia dachowego wielkopowierzchniowych hal sportowych! To funkcjonalne, tanie, a jednocześnie łatwe w realizacji rozwiązanie w przypadku wydarzeń o charakterze tymczasowym.