Skąd się biorą grafiki na plandekach samochodowych?

plandeka na tirze

Głównym zadaniem plandek, umieszczanych na samochodach dostawczych, jest ochrona transportowanego w nich towaru przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Plandeki częściowo chronią też przewożone produkty przed okazjonalnymi złodziejami. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że plandeki są również wspaniałymi nośnikami reklamy, które warto wykorzystać w swoim biznesie.

Nadruki na plandekach

Nadruki na plandekach wykonują wyspecjalizowane firmy dostarczające ten produkt na rynek. Nasz firma dysponuje wielkoformatową drukarką, która jest w stanie nanieść na plandekę w zasadzie każdy projekt. Uważamy, że na efekt końcowy ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim sama plandeka, na której ma być nadrukowana reklama, powinna cechować się wysoką jakością wykonania. Plandeki samochodowe pod druk wykonywane są ze specjalistycznych tkanin. Zazwyczaj produkuje się je z impregnowanej bawełny, dzięki czemu są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również nieprzemakalne. Równie ważny jest wybór tuszów, którymi zostanie wykonany nadruk. W naszej firmie stawia się na tusze, które są odporne na wilgoć, ale też na blaknięcie. Dzięki temu nadrukowana reklama będzie wyglądała schludnie i ciekawie przed długie lata. Trzecią rzeczą, która wpływa na efekt końcowy, jest sam projekt reklamy. Nie warto umieszczać na plandece zbyt wielu szczegółowych informacji i małych grafik. Gdy ciężarówka jest w drodze, mijający ją kierowcy mają od kilku do kilkunastu sekund, by zapoznać się z treścią reklamy. Lepiej więc, by była czytelna i łatwa do zapamiętania.

Czy warto?

Nadruk reklamy na plandece samochodu to oczywiście dodatkowy koszt dla firmy. Jest to jednak wydatek jednorazowy, który stosunkowo szybko się zwróci – naszą reklamę przez lata będą oglądać potencjalni klienci. Dzięki zadrukowanej plandece logotyp lub nazwę firmy utrwalają sobie osoby z lokalnej społeczności, a gdy ciężarówka wyjedzie w trasę, świadomość istnienia tej firmy zyskają mieszkańcy odległych miejscowości. Ciężarówki z reklamą są poniekąd wizytówką danej firmy – w oczach potencjalnego klienta dba ona nawet o najmniejsze detale i dobrze prosperuje, skoro inwestuje w dodatkową reklamę. Kolorowa plandeka na aucie dostawczym nie tylko wygląda nowocześnie, ale też ułatwia szybkie zidentyfikowanie samochodu w razie próby kradzieży.