Wykorzystanie plandek w wywrotkach

plandeka na wywrotce

Plandeki stosowane w wywrotkach spełniają kilka funkcji – przede wszystkim zakrywają transportowany materiał i dbają o prawidłowe zabezpieczenie ładunku. Jazda z zamkniętą plandeką zwiększa oszczędność paliwa. Ponadto zastosowanie plandek sprawia, że materiał sypki nie jest wywiewany i poddawany bezpośredniemu działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Od niedawna plandeki mogą także stanowić mobilną powierzchnię reklamową.

Systemy plandek

Przesuwne plandeki oraz boczne plandeki zwijane przystosowane są do wywrotek trójstronnych i przyczep z osią centralną. Umożliwiają także ich późniejsze doposażenie. To nie tylko kompletne i modułowe rozwiązanie, ale także ergonomiczne i skuteczne zabezpieczenie przewożonego ładunku. Plandeki przesuwne mogą mieć napęd ręczny lub elektryczny. Podczas jazdy zabezpieczają ją automatyczne haki chwytające, a składany pałąk zamyka obszar przy tylnej ścianie. Plandeka boczna zwijana jest szczególnie wytrzymała. Podczas rozwijania i zwijania przesuwa się na rurce prowadzącej, co ułatwia obsługę. Podczas załadunku rurkę prowadzącą można łatwo złożyć do tyłu, aby zapobiec jej uszkodzeniu.

Nowoczesne wykorzystanie plandek w wywrotkach

Plandeki na wywrotki wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. Oprócz standardowych funkcji, polegających na prawidłowym zabezpieczeniu przewożonego ładunku, mogą stanowić reklamę na pojazdach. Dzięki nowoczesnej technice i wykorzystaniu druków wielkoformatowych, plandeki produkowane są w szerokiej gamie kolorów i z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Pieniądze zainwestowane w reklamę na plandekach bardzo szybko się zwraca. Poruszająca się nieustannie wywrotka z nadrukowaną plandeką dociera do wielu miejsc, gdzie nie ma szansy dotrzeć reklama standardowa. Ponadto taki sposób reklamy pozwala na ciągłą ekspozycję marki, co utrwala firmę wśród potencjalnych klientów.