Zastosowanie plandek w przewozie mniejszych gabarytów

Plandeka

Plandeki znajdują zastosowanie na samochodach ciężarowych oraz na przyczepach. Można m.in. umieszczać na nich reklamę, co sprawdza się jeśli prowadzimy działalność, wówczas przez cały dzień poruszamy się po mieście z własną reklamą. 

Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie przewożonych przedmiotów. Jeśli są one mniejszych gabarytów to odpowiednie przykrycie całości będzie kluczowe. Dlaczego? Otóż pozwoli nam dojechać do miejsca docelowego z całym ładunkiem. Na drogach zdarzają się bowiem wyboje, na których samochód podskakuje, więc i przyczepa lub naczepa. W ten sposób przedmioty niezabezpieczone w odpowiedni sposób mogą wypaść na jezdnie i nie tylko poniesiemy w ten sposób wyraźną stratę, ale również będą one zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

Dlaczego warto zabezpieczyć przyczepę plandeką?

Zgodnie z prawem, to co przewozimy czy to samochodem ciężarowym czy przyczepą, powinno być odpowiednio zabezpieczone. Plandeki to najlepsze rozwiązanie jeśli przewozimy mniejsze gabaryty, gdyż w sposób skuteczny zabezpieczają one przez jego wysypywaniem się na drogę lub innych uczestników ruchu. Wyobraźmy sobie, że na przyczepie znajdują się drobne narzędzia i śruby lub gwoździe. Ich wysypanie się na drogę może skutkować uszkodzeniem czyichś opon. Jeśli zaś w czasie jazdy upadną na inny samochód lub przechodnia to mogą spowodować uszkodzenia lub urazy. A my jako osoby, które w sposób niewłaściwy zabezpieczyły ładunek będziemy za ten fakt odpowiedzialni. W związku z tym z pewnością lepiej unikać takich problemów i nieprzyjemnych sytuacji odpowiednio zabezpieczając, to co właśnie wieziemy.

Zakup plandeki

Dodatkowo zamawiając plandekę od producenta możemy na niej umieścić dane naszej firmy. Ładną reklamę z kontaktem. Możliwe, że w ten sposób zobaczy ją jeden z naszych potencjalnych przyszłych klientów i zapisze kontakt lub od razu zadzwoni. Prowadząc działalność wiemy jak ważne jest stałe pozyskiwanie nowych klientów, dlatego z takiej opcji z pewnością skorzystamy.